Одна з найважливіших і найпрестижніших відзнак за проривні наукові відкриття і винаходи, за видатні культурні досягнення і громадські заслуги, які тільки може отримати людина, є Нобелівська премія.
Цікаві факти, столітню історія існування, королівські традиції та про відомих лауреатів сьогодні під час пізнавального заходу «Під знаком Нобеля. Інформаційний дайджест» дізнались учні 7-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44 та учні 8-А класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 50 ім. Романа Набєгова.
Спочатку школярі дізнались про засновника премії Альфреда Нобеля - шведського хіміка, інженера, винахідника і філософа, якого у світі вважають покровителем науки, культури і миру. Дитинство, юність, захоплення і становлення як винахідника вразили дітей.
Учні дізнались цікаві факти про галузі, за досягнення у яких щорічно присуджуються премії, про незмінні традиції святкування Нобелевського тижня. Перевірили свої знання у вікторині «Цікавинки Нобелівської премії».
Хоч поки що Україна не має власних нобелівських лауреатів, та все ж таки, може по-праву пишатися тими, які одержали Нобелівську премію, будучи громадянами інших країн. Це вчені та письменники, які мали українське коріння, народилися, навчалися, розпочинали свою діяльність або тривалий час жили і творили в Україні. Семикласники дізнались імена найвідоміших 7 Нобелівських лауреатів, яких сьогодні знає увесь світ, і ми обов’язково маємо ними пишатися.
10 грудня під час церемонії вручення Нобелівської премії-2023 у Стокгольмі лунала музика, композиція "Вечірня серенада" з циклу "Тиха музика" найпопулярнішого сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова. Цьогорічне відео з церемонії нагородження і минулорічний лист підтримки українському народу від лауреатів, засвідчує, що премія є не тільки головною відзнакою за наукові відкриття і винаходи, а й вважається символом єднання світу заради мирного майбутнього суспільства.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік