14 травня 2024

Нитка, яка єднає націю!

У третій четвер травня українці святкують День Вишиванки. З гордістю та ентузіазмом, вдягаючи на себе це символічне та кольорове вбрання, ми демонструємо свою ідентичність, національну спадщину та культурну традицію. Це свято є не лише днем вшанування вишиванки, а й служить об'єднуючим фактором для українського народу в усьому світі.
Напередодні цього знаменного дня Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки презентувала учням 3 – 4 класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов народознавчий мікс, за допомогою якого присутні поринули у давнину, щоб дізнатися історію виникнення вишивки, вишиванки, значення орнаментів та їх кольорів.
Також корисною та пізнавальною інформацією стали такі факти: хто і для чого, переважно, вишивав одяг раніше, чи носилися вишиванки повсякденно, скільки вишитих сорочок повинна була мати кожна дівчина, хто першим поєднав вишиванку з європейським костюмом.
Отже, українська вишиванка – це не просто одяг, це символ, що має глибокі історичні та культурні корені. Вона відображає традиції, вірування, звичаї та національний дух нашого народу, а сьогодні, ще й виступає як символ миру, єдності та гармонії.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік