До міжнародного дня вишиванки, мета якого зберегти народні традиції та культуру носіння етнічно вишитого одягу, фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запросили учнів 3класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №55 та учнів 4 класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов відвідати етноколаж під назвою «Вишивана моя Україна».
Розглядаючи історію походження вишиванки від давніх часів до сьогодення, діти стали більш обізнаними з традиціями, які вона втілює. Вони зрозуміли, що вишиванка відображає багатовікову історію та духовність українського народу.
Відвідувачі мали можливість ознайомитися з різноманітними техніками вишивання, докладно розглянути символіку орнаментів, яка втілюється у вишивці, і за допомогою палітри кольорів пояснити значення кожного використаного кольору. Потім вони вирушили в подорож Україною, щоб дізнатися про особливості вишиванок різних областей, таких як Львівська, Херсонська, Чернігівська та Харківська. Діти переконалися, що вишиванка - це не лише одяг, але й генетичний код нації, а гра «Код свого імені» дозволила їм самостійно створити унікальний код вишивки, який відповідав їхньому імені та використовуючи абетку української вишивки розшифрували відповіді на запитання.
Літературні хвилинки допомогли пригадати прислів’я пов’язані з вишиванкою, доповнити вірш прихованими словами, у грі «Філворд» відшукали слова які символізує національна українська святиня.
Міжнародний день вишиванки стає не просто щорічним заходом, а живою традицією, що продовжує надихати та об’єднувати людей навколо спільної спадщини.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік