Історія людства переплітається з історією його прагнення зберігати та передавати знання майбутнім поколінням. Від давніх часів люди шукали способи фіксувати свої думки, відкриття та історію. Одним із таких способів стала книга.
Історичне онлайн розслідування з цієї тематики весело та жваво розпочали учні початкової школи Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 разом з молодшим відділом Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Стартом пошуку інформаційних джерел з історії виникнення книжок стали кам’яні книги та люди-книги, які передавали потрібну інформацію наступним поколінням через малюнки і розповіді. Наступною сходинкою став прадавній Вавілон і його глиняні таблички, місто Пергам у Малій Азії, де люди навчилися робити тваринний «папір» - пергамент, Єгипет – книги-свитки з папірусу.
І ось нарешті, стародавній Китай – винахід, яким користується і зараз весь світ – це папір, виготовлення котрого довго тримали в секреті. А далі перший друкарський верстат Йоганна Гутенберга, перша друкована книга в Україні, яка була видана Іваном Федоровим у 1574 році у Львові під назвою «Апостол», приклади незвичайних книг сьогодення.
Ми живемо в епоху цифрових технологій, яка відкриває нові горизонти для книги. Електронні книги, аудіокниги, інтерактивні видання – все це змінює наше уявлення про читання і зберігання інформації. Попри це, традиційні паперові книги залишаються популярними і продовжують знаходити своїх читачів.
Отже, історія книги – це свідчення невпинного прагнення людства до збереження і поширення знань. Незалежно від того, якими будуть майбутні технологічні зміни, потреба в книгах як джерелі знань і культури залишатиметься незмінною. Книга – це символ нашого інтелектуального і духовного розвитку, який продовжує еволюціонувати разом з нами.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Додайте ваше ім'я та вік