23 травня 2024

Від глиняних табличок до цифрових сторінок

Книга – це одне з найдавніших і найвеличніших винаходів людства. Вона є носієм досвіду, знань, ідей та культури людства, які передаються з покоління в покоління. Історія книги – це подорож через час і віки, яка демонструє еволюцію людської думки, технологій і суспільства.
Як книга стала книгою та чому виник саме такий спосіб передачі інформації з’ясовували учні 4 – х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов в День слов'янської писемності та культури. Присутні відправилися в найдавніші часи і цивілізації, спостерігаючи зміни перших зразків книг, які датовані тисячоліттями до нашої ери.
Від наскальних малюнків та малюнкового письма, яке, доречи, використовується і в наш час у вигляді дорожніх знаків, до пергаменту і паперу крок за кроком маленькі чомусики дізнавалися про історію книги, котру ми звикли бачити і тримати в руках сьогодні.
Розкривши секрети тогочасних книг для багатих людей, таємниці рукописних книжок, книгодрукарства в Україні та секрети новітніх електронних носіїв, читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки зробили висновок – історія книги – це історія людства та визначилися в тому, що потреба в знаннях і бажання ділитися ними залишаються, як завше, незмінними. І саме книга чи то паперова, чи то електронна – є найкращим символом вічного прагнення до пізнання та передачі інформації наступним поколінням.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік