31 жовтня 2024

Школярі у світі медіа

Знайомство з книгою – це завжди захоплююча подія. Важливо розуміти, як вона виникла, про що розповідає та яку інформацію може нести.
Але знайомство завжди пройде цікаво, якщо його для тебе влаштують фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Саме так, з навігатором, по історії створення книжки – першого медіа носія, мандрували учні 1-4 класів Херсонської гімназії №16.
Ось так, під час своєї віртуальної мандрівки діти дізналися про історію виникнення усної та письмової мови, ознайомилися з першими носіями інформації та дізналися, що можуть розповісти книжкові ілюстрації.
А за допомогою вікторин, діти вчилися розпізнавати зміст за однією фразою і розшифровувати малюнки, що супроводжують текст.
Виховання інформаційної культури – одне з найважливіших завдань сучасного світу, і розпочинати його потрібно якомога раніше. Адже у світі, де щодня надходить величезна кількість інформації, важливо навчитися її правильно обробляти.

Як школярі вчаться керувати емоціями

Ментальне здоров'я дітей визначає їхню здатність адаптуватися до складних ситуацій, навчатися та розвиватися, взаємодіяти з іншими людьми. Як навчитися розпізнавати свої емоції та вміти правильно реагувати на них розповідали фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки учням 5-х класів Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №48.
Школярі дізналися, що таке ментальне здоров’я, які програми зараз працюють для допомоги дорослим та дітям та як розпізнати перші симптоми психічного порушення та впливу стресу на організм та життя людини.
Діти отримали інформацію про дії, які допомагають відволіктися та подолати перші ознаки тривоги та стресу. Вони активно ділилися розповідями про те, що вони роблять, щоб не сумувати та позбуватися негативних емоцій.
Переглянули мультфільми з серії «Ти як?», за допомогою яких  вчилися дихальних та фізичних вправ для заспокоєння.
Особливу увагу дітей бібліотекарі звернули на номери телефонів гарячих ліній організацій, які допомагають впоратися з проблемами в ситуаціях, коли людина потребує додаткової психологічної допомоги.
 

Не бійся, читай! Вечірка з літературними привидами

Дорогі друзі, не бійтеся! Кажуть, що невелика порція жахастиків в книжках і фільмах корисна для емоційного розвитку. Тож швидше ходіть на вечірку з привидами, та не звичайними, а літературними!
Дізнавайтесь, які костюми цьогоріч є популярними та отримуйте наступну добірку загадкових і містичних книг, рекомендованих до читання.
А ще пограйте, спробуйте зібрати цукерки у нашій вікторині! Відповівши правильно на усі питання, отримайте наступну цифру!

Українська мова – мова калинова

День писемності та мови – це чудова нагода для кожного з нас зануритися у світ рідної мови, усвідомити її цінність та важливість у житті. Цього року фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки вирішили відзначити цей день разом з учнями 3-4 класів Херсонського ліцею №52 «Перспектива» у форматі мовного бібліо-квесту під назвою «Українська мова – мова калинова», що подарував учням незабутні враження та нові знання.
На початку заходу учасники ознайомилися з історією виникнення писемності та мови. Діти дізналися про шлях, який пройшла українська мова від витоків до сьогодення, і розуміння того, що ж таке мова – це ключ до спілкування, культури та самоідентифікації.
Квест складався з різноманітних ігор, що допомогли читачам краще пізнати багатство української мови. В іграх «Кажемо по-різному», «Шукаємо спільне» та «Магія першої букви» ліцеїсти відкривали для себе безмежний світ слів і виразів, дізнавалися про синоніми, антоніми та різні діалекти, що роблять нашу мову такою унікальною.
Протягом заходу учасники згадали видатних українських письменників, які оспівували рідну мову у своїх творах, зокрема Тараса Шевченка, Лесю Українку, Ліну Костенко та інших. Їхні слова стали символом любові до України та надихнули дітей на творчу гру «Слово в риму підбираємо». Діти також мали можливість читати улюблені вірші видатних поетів, що сприяло глибшому зануренню у красу української поезії.
Захід «Українська мова – мова калинова» довів, що мова – це не лише засіб спілкування, а й важливий елемент культури та ідентичності нашого народу. Святкування Дня писемності та мови стало яскравим підтвердженням того, що українська мова живе і розвивається в серцях дітей, надихаючи їх на творчість і нові звершення!

30 жовтня 2024

Що почитати на Геловін? Кімната жахів і таємниць

Третього дня шкільних канікул наша книгозбірня запрошує вас, дорогі читачі, поринути у світ жахів і таємниць за допомогою інтерактивного квесту.
Виконавши всі завдання, ви дізнаєтесь про історію свята та символіку його атрибутів, про книги, які рекомендовані для читання на Геловін, про фільми, які стали екранізаціями книг-жахастиків. Обирайте вподобану книгу і фільм - якраз встигнете прочитати і переглянути їх на осінніх канікулах.
Увага! Наприкінці квесту ви отримаєте цифру дня, яка вам знадобиться для розшифрування коду від особливої бібліотечної скрині. Ключ до коду ви отримаєте останнього дня читацьких піжмурків – 2 листопада.
А поки пірнайте у світ жахастиків і таємниць разом з клоуном та його таємничою командою колег-циркачів. Полювання на бестселер дня розпочалося!
І до зустрічі завтра – на 4-й день читацьких піжмурків!

29 жовтня 2024

Люби та прославляй свій рідний край!

Обласний конкурс малюнків «Рідна Херсонщина: пензлем і серцем» присвячений відзначенню другої річниці визволення м. Херсона та територіальних громад правобережної частини Херсонської області від російських окупантів, вийшов на свою фінішну пряму, зібравши творчі роботи юних талановитих патріотів Херсонської області з усіх куточків рідного краю.
Нагадуємо, що обласний конкурс проходить за ініціативи Херсонської обласної військової адміністрації, організаторами виступають Департамент реалізації гуманітарної політики ХОДА та Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.
Основною метою конкурсу є: формування у дітей і підлітків національної ідентичності, патріотичного виховання; збереження культурної спадщини Українського народу; соціальної підтримки талановитої молоді, сприяння їхній самореалізації та творчому розвитку, активного залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності; популяризації культурно-освітнього розвитку дітей та підлітків в умовах воєнного стану.
Роботи учасників конкурсу, в яких діти представили своє бачення нескореної Херсонщини, розміщені на платформі Padlet. Тож знайомтеся та ставте свої уподобайки!

Made with Padlet
А ми нагадуємо, що 1 листопада будуть підведені підсумки конкурсу за участі керівництва Херсонської області та членів журі, визначені переможці, які отримають відзнаки та подарунки.

Смачно і лячно! Меню літературного гурмана

Друзі, привіт! Пропонуємо вам дізнатись, що чекає на вас у другий день осінніх канікул. Читацькі піжмурки «Вполюй бестселер!» набирають обертів. Сьогодні пропонуємо вам дізнатись, що цікавого можна прочитати на канікулах, а ще, що оригінального та смачненького ви можете приготувати, аби здивувати своїх друзів.
Швидше гортайте тематичний огляд літератури та шукайте наступну цифру. 
Смакуйте атмосферними книжковими історіями, які найбільше пасують до цієї загадкової осені, та частуйте друзів креативними стравами!


28 жовтня 2024

«Рідні, ви вільні». Хроніка визволення України

Сьогодні, 28 жовтня, ми відзначаємо 80-ту річницю звільнення України від нацистських окупантів.
Саме цього дня 1944 року з території України було вигнано останнього солдата німецького рейху. Це сталося під час Східно-Карпатської операції, що проводилася з 8 вересня по 28 жовтня 1944 року та призвела до відступу із Закарпаття союзників гітлерівського Вермахту – військ Угорщини.
Відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників започатковано Указом Президента України від 20 жовтня 2009 року № 836. А у 2014 році Українським інститутом національної пам’яті було запропоновано використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників».
Співробітниками читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки до цього пам’ятного дня було проведено захід на тему: «Рідні, ви вільні». Хроніка визволення України», учасниками якого стали учні 8-9-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 36.
Сьогоднішнє покоління юних українців дізналося про історичні передумови початку ІІ Світової війни, про жорстокість окупаційного режиму та незламний партизанський рух. Крок за кроком ми простежили хроніку звільнення українських земель, вшанували подвиг прадідів та пам'ять загиблих воїнів і мирних мешканців, які постраждали від нацистів. Школярі довідалися про те, що саме українці зазнали найбільших втрат: загинуло 9 мільйонів наших громадян, а на нашій землі точилися найбільш масштабні і переможні битви ІІ Світової війни.
Провели ми аналогію і з подіями сьогодення. Адже у 2024 році Україна відзначає День визволення України від нацистських загарбників в умовах повномасштабної війни, тому урок незламності від наших пращурів посилив віру школярів у Перемогу в поточній війні.
Завершився захід тематичним оглядом книг та переглядом документальних відеороликів про долю українців, які були створені Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.
 

Щоб здоровими всім зростати – їжу корисну треба вживати

Бібліотекар Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки під час зустрічі в лабораторії «Творчий простір» провела майстер-клас для маленьких мешканців селища Інженерне, присвячений здоровому харчуванню!
Заняття зібрало багато маленьких учасників. І вже за традицією – бібліотекар познайомив дітей з новою книгою «100 фактів про їжу», під час читання якої, вони дізналися про корисні властивості овочів у нашому раціоні.
На майстер-класі діти не лише слухали інформацію, але й активно працювали над створенням своїх морквинок з паперу. Кожен мав можливість проявити свою творчість та фантазію. Юні читачі, також отримали корисні поради щодо здорового харчування і важливості овочів у щоденному раціоні.
Під час заходу, діти на практиці, дізнатися про свій організм, про корисну та шкідливу їжу, а також про те, як їжа може змінити світ.
Дякуємо всім учасникам за активність і енергію! Сподіваємося, що цей захід надихне наших читачів на здоровий спосіб життя і нові кулінарні експерименти. Чекаємо на наступні зустрічі!

Чарівні істоти українського міфу. Фольк-квіз за творами Дари Корній

Увага! Цей день настав!
Дорогі наші користувачі, читацькі піжмурки «Вполюй бестселер!» оголошуємо урочисто розпочатими. Нагадуємо коротко умови гри. Щодня об 11.00 кожного дня осінніх канікул заходь на сторінку бібліотеки, полюй за цікавими книжками, відкривай нове завдання і шукай цифру дня! А 2 листопада в останній день читацьких піжмурків складай із 5-ти цифр шифрований код та відкривай таємницю старезної бібліотечної скрині, де на тебе чекатиме сюрприз. Сьогодні ж, першого дня гри, ми поринемо у чарівний світ українських міфів, і нашим провідником стане відома письменниця, мольфарка слова Дара Корній.

Завдання 1. Гортайте слайди і вивчайте «Чарівні істоти українського міфу». Не забудьте записати першу цифру шифру.

Завдання 2. Грайте у фольк-квіз за творами Дари Корній і перевіряйте свої знання про чарівних істот нашої міфілогії.

27 жовтня 2024

Читайликові пригоди

Першокласники Херсонського ліцею №6 нещодавно поринули у захопливий світ літератури, беручи участь у програмі «Читайликові пригоди», організованій працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Ця подія поєднала у собі як розвагу, так і навчання, даючи можливість малечі знайомитися з книгами, що передають важливі життєві уроки про доброту, щирість і справжню дружбу.
Бібліо-Кешинг перетворив читання на захопливу подорож, де учасники мали змогу шукати підказки в текстах, виконувати завдання і крок за кроком відкривати для себе нові грані літератури. Ця інтерактивна гра не лише зацікавлювала, а й пробуджувала дитячу цікавість до книг, демонструючи, що кожна історія приховує глибокі уроки.
Діти отримали можливість зрозуміти, як книжкові сюжети допомагають вчитися робити правильний вибір і набувати корисних звичок. Книги, які вони відкривали під час заходу, навчали, що добро завжди перемагає, а дружба і взаємодопомога роблять світ кращим.
Ця подорож у світ книжок спонукала маленьких учасників не лише більше читати, але й розвивати в собі позитивні риси, дбати про внутрішній світ і формувати добрі звички з раннього віку. Книжки стали для них надійними друзями, які завжди підкажуть, як правильно діяти в різних життєвих ситуаціях.
«Читайликові пригоди» стали черговим кроком на шляху до формування у молодого покоління любові до книг і прагнення змінювати світ на краще, роблячи його добрішим і світлішим.

Вполюй бестселер! Читацькі піжмурки

Літературні «привиди» та книжкові «примари» запрошують книголюбів провести осінні канікули разом. На наших читачів чекає страшенно цікавий тиждень разом з бібліотекою.
Щодня об 11.00 на сайті книгозбірні будуть опубліковані тематичні огляди, літературні квізи, книжкове меню для гурманів, влаштовано кіносутінки та багато інших цікавинок.
Виконавши правильно завдання дня, читачі отримають секретну цифру. А в останній день читацьких піжмурків, склавши із 5-ти цифр шифрований код, матимуть змогу відкрити таємницю старезної бібліотечної скрині, де на кожного учасника чекатиме сюрприз.

День української писемності в Херсоні: цікаві факти та мовні ігри для дітей

День української писемності та мови – свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня.
Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели для юних херсонців дитячого простору UNICEF мовні мережева «Розмовляй українською», розповіли історію де вперше згадується українська мова, яку кількість слів налічує сучасна українська мова, і що після видання «Енеїди» Івана Котляревського українську офіційно визнали літературною мовою та інші цікаві факти.
Відповідаючи на питання кросворду «Мовне асорті» та під час ігор «Рідна мова» й «Склади слово» діти сплітали слова які описують рідну мову. А у конкурсі «Показуха» читачі показували за допомогою жестів зміст фразеологізмів, а інші його вгадували та пояснювали.
Неабияке зацікавлення у дітей викликала інформація про діалекти, які є найпоширенішими на території країни. Діти намагалися відгадати, які слова, як вимовляються у нашому регіоні.
Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері, і діти залишилися в захваті від можливості краще пізнати рідну мову. Вони отримали багато цікавої та корисної інформації, яка допомогла глибше зрозуміти багатство та унікальність української мови. Юні учасники заходу повернулися додому не лише з новими знаннями, а й з відчуттям гордості за свою мову та культуру.
На початок сторінки